, ,

خرید پوست درجه یک و چرم خام

خرید پوست و چرم خام درجه یک در بیشتر شهرهای ایران امکان پذیر است. این چرم ها در کیفیت های مختلفی تولید می باشند و هر کدام برای تولید محصولات خاص مدنظر قرار می گیرد.

خرید پوست و چرم

چرم گاوی دارای الیافی متراکم و فشرده می باشد که به همین دلیل از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.همچنین این چرم در مقایسه با چرم گوسفندی و بزی دارای ضخامت بیشتری است که به همین دلیل از دوام و ماندگاری بالاتری برخوردار است.

در واقع پوست خام را از کشتارگاه ها  داخل انبار آورده و نمک می زنند تا قابلیت نگهداری داشته باشند، و پس از آن هم باید برای جا به جایی از ماشین های یخچال دار استفاده کنند تا فاسد نشود و قابل استفاده باشد.

تبریز، تهران، مشهد و کرمان جزو بهترین شهرهای ایران در تولید پوست خام هستند.

درحال حاضر خرید و فروش این پوست ها در تمامی شهرهای ایران به صورت عمده و در حجم بالا بدون هیچ مشکلی به فروش می رسند و همچنین امکان صادر کردن این محصول به دیگر کشورها نیز وجود دارد.

پوست درجه یک و چرم خام

در دباغی هریک از مراحل، نمک زده – سالامبور و… در اصل چرم خام محسوب می شوند.

کشور ایران در منطقه خاورمیانه و آسیا جزء برترین تولید کنندگان چرم طبیعی محسوب می شود و حتی کشور های همسایه نیز پس از واردات و تولید محصولات چرمی به اروپا و آمریکا صادر می نمایند.

همچنین رنگ آمیزی چرم  بسیار با اهمیت است که به سه دسته تقسیم می شود: (1-رنگ اصلی، 2-رنگ زرین، 3-رنگ نهایی) از پرمصرف ترین انواع چرم ها می توان به چرم گاوی، چرم شتری، چرم گوسفندی و چرم بزی اشاره کرد که هرکدام برای تولید محصولات مختلفی با کیفیت های مختلف بکار می روند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *